Obsah: Vesnice

Poslední román známého amerického prozaika se ohlíží za životní poutí sedmdesátníka Owena Mackenzieho, jež zavede pensylvánského rodáka postupně do dvou dalších novoanglických „vesnických“ komunit a umožní mu absolvovat úspěšnou kariéru odborníka na počítačový software, dvě manželství i sérii dalších vztahů k ženám. Kniha, v níž se kapitoly sledující hrdinovy rodinné a profesní osudy střídají s výjevy z jeho manželského i mimomanželského sexuálního života, upomene na Updikeův starší román Dvojice; někdejší ostrý portrét dobové sexuální revoluce však jako by po pětatřiceti letech vystřídal měkčí, lehce nostalgický pohled zpět na éru, jež technickým pokrokem a dramatickou proměnou společenské morálky natrvalo změnila tvář Ameriky.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize