Obsah: Faktor nanebevzetí

Cyklus Pandora III.
Poslední díl sci-fi cyklu Pandora. Po událostech popsaných v Lazarově jevu se lidští obyvatelé Pandory usilovně snaží vydobýt další půdu z běsnících moří planety. Budují nové osady, avšak ve stínu těchto osad hladoví děti. Planetě vládne ctižádostivý klon, jehož represivní režim nutí zoufalé osadníky k povstáním. Odpovědí vládnoucích jsou další krutosti, neposlušnost je trestána hladomorem. Hlavní nadějí bojovníků odporu se stává Crista Galli, žena, o níž jsou mnozí přesvědčeni, že je božským dítětem. A kolem ní se soustředí osvobozenecký boj. Román je poslední knihou Franka Herberta - zemřel záhy poté, co odvedl svůj díl spolupráce. Uzavírá Pandorskou trilogii a je v něm obsažena veškerá vynalézavost, komplexnost a energie, kterou si čtenáři zvykli od tohoto autora očekávat.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize