Obsah: Misery

Román Misery patří mezi nejzdařilejší thrillery tohoto autora. Hlavní hrdina Paul Sheldon, známý spisovatel erotických příběhů a seriálu s ústřední postavou přitažlivé ženy, krásné Misery, se po těžké autonehodě ocitá v péči pomatené bývalé ošetřovatelky Annie Wilkesové. Jaké hrůzy prožije jako její nedobrovolný pacient - zajatec, zatímco je postrádán kulturním světem a pátrá po něm tým policistů, o tom se dočtou už sami milovníci knih Stephena Kinga.
Stephen King v tomto děsivém příběhu dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořit přesvědčivé postavy, okořenit text suchým sarkasmem a doplnit ho autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu. Podle proslulého románu vznikl neméně slavný film Misery nechce zemřít. Kathy Bates za ztvárnění hlavní role Annie získala Oscara. Hlavní mužskou roli hrál James Caan.
Vytvořil: EvikD
Zdroj: Anotace ke knize Misery