Obsah: Otíkova čítanka pro 1. a 2. ročník

Vtipný a přístupný text Pavla Šruta určený nejmenším čtenářům (6—7 let) vypráví příběh pohádkového kluka Oty, jeho kamarádů a kamarádek. Autor v živém vyprávění kombinuje všechny základní literární žánry a postupy, takže děti si při čtení užijí básničky, prozaické vyprávění i dramatické pasáže. Text je bohatě ilustrován renomovanou výtvarnicí Zdenkou Krejčovou. Nejen díky didaktické propracovanosti (spolupráce PaedDr. Mikulenkové) je ideálním dárkem pro prvňáčky, které už nebaví je suchopárné čtení ve školním slabikáři, ale na velkou knihu si ještě netroufnou. Z klasické produkce pro děti tedy knížka svou kvalitou i formátem vyčnívá. Není překvapením, že získala prestižní ocenění Zlatá stuha, které každoročně uděluje Klub literatury pro mládež (IBBY) při Obci spisovatelů. Byla k ní vydána také nahrávka písniček Petra Skoumala Jak se loví gorila a zpěvník.
Otíkova čítanka vstupuje nově do prodeje od listopadu 2005.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize