Obsah: To snad nemyslíte vážně!

Richard P. Feynman je nejen nositelem Nobelovy ceny za fyziku (1965) a jedním z největších světových teoretických fyziků. Je asi také jediným vědcem světového jména, který kromě toho, že dokázal pochopit záhadnost chování tekutého hélia, zároveň maloval na zakázku obraz nahé toreadorky a dokázal se tajně dostat do všech sejfů v přísně střeženém středisku amerického atomového výzkumu v Los Alamos. V době, kdy přednášel na univerzitě v Rio de Janeiro, hrál i v pouliční sambové kapele. Dokázal diskutovat o problémech s Einsteinem, Wolfgangem Paulim či Johnem von Neumannem a nestyděl se bubnovat na bonga při představeních avantgardního baletního souboru. Je nepochybně jediným člověkem, kterého švédská Královská akademie shledala hodným Nobelovy ceny a psychiatrická komise armády Spojených států duševně méněcenným ...
Několik let zaznamenával Feynmanův přítel a občasný spoluhráč na bubny Ralph Leighton neuvěřitelné příhody, které tento geniálně moudrý, nádherně zvědavý a přitom vždy přímý a otevřený člověk zažil. Záznamy jsou přepsány jen s nejmenšími úpravami, a tak nám poskytují možnost vychutnat si Feynmanovo vyprávění a pochopit, proč právě tento vědec dokázal zaujmout studenty i všechny, kteří se s ním setkali.

Vytvořil: ota61
Upravil: Mady, ota61
Zdroj: Anotace z knihy To snad nemyslíte vážně!
Dnes je 29.03.2024
Před 54 lety se narodil(a) Turek Václav