Obsah: Piktové a mučedníci

Piktové a mučedníci aneb naprosto nevítaná návštěva.

Věnováno: Tetě Heleně, OPT
(Tahleta slova znamenají Ověřená prvotřídní teta. Na světě jsou všelijaké tety a ty hodné by všechny měly dostat od svých synovců a neteří ověření, aby se daly odlišit od neověřených tet, jako třeba od pratety Nancy a Peggy. )

V  knížce Piktové a mučedníci (která navazuje na díl Holubí pošta) se musí o sebe nečekaně Dick s Dorotkou  postarat sami, protože Vlaštovky ještě na prázdniny nepřijely a Nancy s Peggy dostaly po odjezdu maminky a kapitána Flinta nečekanou a nevítanou návštěvu – přísnou pratetu (nechvalně známou z knížky Trodečníci z Vlaštovky), která vyžaduje, aby se obě pirátky chovaly jako mladé dámy. Dorotka svou roli hospodyně v improvizovaných podmínkách plní docela obstojně, čímž vyvrací tvrzení Zuzany: „Vždyť víte, že Dorotka si jakživa neumí s ničím poradit. “
V této knize se nejvíce uplatňuje Ransomovo lyrické líčení života v  přírodě.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61