Obsah: Bolek Polívka v hlavní roli

Klauna, mima, herce divadelního, televizního i filmového a v neposlední řadě majitele divadla Bolka Polívku jistě netřeba dlouze představovat. Svým způsobem je to národní hrdina (však je také valašským králem). Vzhledem k jeho vitalitě, nasazení a klukovskému smyslu pro humor, jak je známe, by mohl být jeho současný „přerod” do lidsky tak přesvědčivých postav, jež nyní ztvárňuje ve filmu, jistým překvapením. Ale knížka Bolek Polívka v hlavní roli, a zvláště toto její druhé, upravené a podstatně rozšířené vydání (Divadlo) dokazuje, že jde o přirozený vývoj. O pokračování cesty, která začala již v jeho starších divadelních hrách a na divadelních prknech se také v současnosti vrstevnatě rozvíjí. Známý brněnský teatrolog a muzikolog, skladatel Miloš Štědroň, sesbíral řadu svědectví z Polívkova okolí, která doplnil vlastními originálními komentáři. Z tohoto kaleidoskopu názorů vystupuje osobnost Bolka Polívky stejně plasticky jako z fotografií Jefa Kratochvila a kreseb Dušana Ždímala. Úryvky ze scénářů divadelních her, výpovědí a vzpomínky kolegů od divadla i přátel, množství fotografií a kreseb činí z této knihy jedinečný artefakt zachycující dokonale divadelní působení znamenitého herce a jeho životní pouť.
Vytvořil: janajau
Zdroj: Anotace ke knize Bolek Polívka v hlavní roli