Obsah: Slovácko sa nesúdí

Galuška není břitký ironik ani jedovatý satirik, ba dá se říci, že se úzkostlivě vyhýbá zlomyslnosti, škodolibosti. Jeho pohled je laskavý, hledí na Slovácko radostnýma očima svého mládí a dokáže přimět i nás, že se vracíme do stejných situací. V Galuškových povídkách ten starodávný svět ožívá naplno a my jsme s "hrdinou knihy" stařečkem Pagáčem a jeho kamarády hotařem Kláskem, pastýřem Tatarem, policajtem Šablou, sousedy Peléškem a Fukarem hned ve sklípky, hned na kládách u hasičské zbrojnice, při vaření trnek či na dráčkách, o hodech v šenku nebo na poli na jatelině a pokaždé zcela samozřejmě se považujeme za jednoho ze sousedů a prožíváme s nimi veselá dobrodružství.

Z názvů kapitol: Poslední súd, Divočák, Chrústi, Udržujte požár! , Herodes - to býl král! , Starosta Froliš Mrňús, Stařeček válčijú, Hurá na bacíle! ...
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61