Obsah: Noční směna

Příznivci mistra hrůzy, amerického spisovatele Stephena Kinga, dobře vědí, že tento autor nevyniká jen svými proslulými romány jako jsou Osvícení, To, Misery nebo Carrie, ale že je i skvělým povídkářem. Ve dvaceti příbězích této sbírky to dokazuje s takovou virtuozitou, že už k tomu není mnoho co dodávat. A protože po Kingově nenasytném vypravěčství a jeho nezkrotné fantazii často sahají filmaři, i v této sbírce najdete příběhy, které možná znáte z obrazovky.
Podle povídky Děti kukuřice byly na točeny dokonce dva filmové díly. Podle Trávníkáře údajně vznikl stejnojmenný film, který však s povídkou má natolik málo společného, že si King z původního Stephen King's The Lawnmower Man vysoudil změnu názvu. V dalších povídkách zase King vzdává poctu svému velkému předchůdci H. P. Lovecraftovi či se vrací k tématům svých románů. Vydejte se s nekorunovaným králem světového hororu na cestu nejtemnějšími zákoutími lidské duše, kde zpoza každého rohu může vykouknout cosi velmi, velmi ošklivého...

Povídky:
- Prokletí jeruzalémské (Jerusalem's Lot)
- Noční směna (Night Shift)
- Noční příboj (Night Surf)
- Jsem brána (I Am the Doorway)
- Šroťák (The Mangler)
- Kostlivec (The Boogeyman)
- Šedá hmota (Grey Matter)
- Bojiště (Battleground)
- Náklaďáky (Trucks)
- Mrtví se někdy vracejí (Sometimes They Come Back)