Obsah: Hodina děsu

Žena hledající za volantem auta nejkratší a nejrychlejší místní spojení začne jezdit trasami, jež křižují jakýsi tajemný jiný svět; kolem prámu, na který připlavou dva studentské páry, krouží jezerní obluda; textový procesor se promění v kouzelnou mašinku na sny; lidé se v hororech mění nejen na vlky, ale i v krysy; kdo miluje své zesnulé předky, věří, že mrtví zpívají.
Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, v interview pro časopis Stern řekl: "Když postavíte na jedné straně realitu a na druhé fantazii, pak je mým úkolem tyto hranice smazat. Chci vám to maximálně ztížit, smazat rozdíl, když už nevíte, jestli jste zde, nebo jinde. " To, že King tento úkol beze zbytku plní, potvrzuje i pětice povídek našeho výboru.

Povídky:
- Zkratka paní Toddové (Mrs. Todd's Shortcut)
- Prám (The Raft)
- Textový procesor bohů (The Word Processor of the Gods)
- Nona (Nona)
- Úžina (The Reach)