Obsah: Smrt bibliomanova

Smrt bibliomanova   / Jaroslav Havlíček  ; dosl. Jan K. Červenka      1. vyd. tohoto výboru    . - Praha: Brody, 1997  . - 106 s. ; 21 cm        ISBN 80-86112-01-2  : Kč∼119, 00

Soubor tří psychologických povídek z maloměstského prostředí na počátku dvacátého století.
Tři povídky odlišné pojetím, rozsahem a možná i kvalitou, jsou spojené motivem smrti, dobou vzniku (20. -30. léta) a některými tvůrčími postupy. V omezeném prostoru malého města rozehrává však autor u všech řadu fiktivních situací, které jsou alegorií nadčasových lidských problémů.
Zánik městečka, smrt Pánaboha, cesta zpět do matčina lůna, bibliomanovo nebe... Povídky, jejichž společným jmenovatelem je groteskno s přídechem smrti.
Vytvořil: janajau
Upravil: ota61