Obsah: Ostrov Duma Key

Edgar Freemantle je bohatý stavař, který při nehodě na stavbě utrpí zranění mozku a přijde o pravou paži. Když se probere z komatu, trpí takovými záchvaty zuřivosti a mezerami v paměti, že ho opustí manželka. Propadne depresím a sebevražedným náladám, a proto uposlechne rady svého terapeuta dr. Kamena, aby "změnil prostředí". Odstěhuje se tedy z Minnesoty na Duma Key, maličký, téměř pustý ostrůvek u floridského pobřeží. Lékař ho pobízel: „Nenajdete ve svém životě kromě stavařiny ještě něco jiného, co by ty deprese oslabilo? " A Edgar Freemantle si vzpomene, že kdysi kreslil. Zjistí, že je velmi nadaný malíř, a začne na ostrově malovat. Jenže s obrazy se začnou dít zvláštní věci. Cokoli namaluje, objeví se i ve skutečnosti, a pokud to vymaže, zmizí to.
Ostrov má podivnou moc zesilovat jeho talent, protože tam přebývá cosi zlého...

Stephen King předkládá fascinující román, ve kterém čtenáře provede tajemnými kouty lidské paměti, temnými vodami představivosti a zubatými nástrahami uměleckého talentu.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize