Obsah: Vražda žádá metodu

Detektivní román anglické autorky je ve své podstatě napínavým společenským příběhem s psychologickou zápletkou.
Hlavním hrdinou je zde svérázný příslušník anglické šlechty, který kromě zájmu o staré tisky má jako koníčka řešení záhadných kriminálních případů. Jeho logika, schopnost analýzy i dedukce mu zajišťuje ve všech případech veliký náskok před ortodoxními metodami představitelů anglické policie. Napínavý styl, zajímavá zápletka a kvalitní překlad zaručují knize čtenářský úspěch.

Vražda žádá metodu je vůbec první detektivka D. L. Sayers, úspěšné konkurentky slavné Agathy Christie. Děj je umístěn do Anglie roku 1928, deset let od konce 1.  světové války. V originále se tato kniha jmenuje Whose Body? , což bychom přeložili jako Čí je to mrtvola? . Tento název také nejlépe vystihuje hlavní zápletku příběhu. Nevýznamný architekt a spořádaný občan pan Thipps byl nemálo šokován, když jednoho rána našel ve své koupelně mrtvolu neznámého muže. Mrtvý ležel ve vaně a neměl na sobě dočista nic, nepočítáme-li ovšem staromódní zlatý cvikr, který mu seděl na nose. Pátrání se ujal amatérský detektiv lord Peter D. B. Wimsey podporován svým přítelem Parkerem, inspektorem Scotland Yardu, který se o pár let později stal i jeho švagrem.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz