Obsah: Nepřirozená smrt: (rodokmen Dawsonových)

Anglický detektivní román, v němž lord Wimsey vyšetřuje příčiny podivné smrti staré dámy.
Slečna Dawsonová trpí nevyléčitelnou chorobou a když zemře, vzdálená neteř po ní dědí značný majetek. Přestože byla dáma v pokročilém věku a navíc těžce nemocná, její lékař pojme určité podezření, které zcela náhodně sdělí lordu Petrovi a inspektoru Parkerovi. Při další nevysvětlitelné smrti jedné ze služebných je jasné, že ve hře je velké dědictví, jehož oprávněnost je zpochybněna novým zákonem. Lord Petr Wimsey, který za roztomile přitroublým výrazem ukrývá inteligenci absolventa Etonu a Oxfordu, tento oříšek nakonec úspěšně rozlouskne. Autorka už drahně let náleží ke klasikům anglické detektivky a o čtenáře má předem postaráno.
Nepřirozená smrt vraždou je v tomto detektivním románě trojí a vždy je to smrt, při níž nezůstávají stopy po násilí. Také v tomto příběhu, odehrávajícím se zčásti v malém anglickém městečku a zčásti v Londýně, vystupuje dvojice známých detektivů, detektiv – amatér lord Petr Wimsey a jeho přítel Parker, inspektor Scotland Yardu. Předností detektivky, patřící k autorčiným nejlepším knihám, je vedle nezbytného napětí dobrá zápletka a bohatý humor.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz