Obsah: Leopardí dáma

Soubor povídek známé anglické autorky obsahuje vedle detektivních povídek i příběhy s prvky tajemna a absurdity.
Kromě úvodních příběhů, kde vystupují autorčiny proslulé postavy, detektivové amatéři lord Petr a obchodní cestující Montague Egg, nejsou ostatní povídky spojeny žádnou hlavní postavou. Jde o autorčiny více či méně zdařilé pokusy o povídky se sice kriminalistickou zápletkou, ale postavené spíše na absurditě, tajemnu, fantazii a překvapivé pointě. Milovníci autorčiných detektivek se mají možnost seznámit s další částí jejího díla.
Dorothy L. Sayersová patřila k prvním absolventkám university v Oxfordu, pracovala jedenáct let jako reklamní textařka a proslavila se detektivními příběhy s postavou exentrického detektiva-amatéra lorda Petra Wimseyho, jednoho z nejoblíbenějších smyšlených hrdinů detektivního žánru. Ve sbírce detektivních a kriminálních povídek s některými rysy žánru fantasy se setkáme nejen s tímto aristokratickým milovníkem luštění záhad, ale i s dalším detektivem-amatérem, důvtipným obchodním cestujícím Montaguem Eggem.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz