Obsah: Mimo sebe : (objevení Saunders-Vixen)

Hrdina za pomoci malého letadla a denního snění ulétává z obyčejného života do jiného světa - doslova i obrazně.
Při přemýšlení o fukčních změnách na svém letadélku se hrdinovi stane, že mu je v myšlenkách předložen hotový nápad. Nápad předkládá záhadná postava, tvář, o níž při dalším přemýšlení hrdina (autor) usoudí, že pochází z jiného světa či času. Rozhodne se tedy navázat s tímto jiným světem spojení přes další úvahy o změnách na letadle. Tak se stane, že je mu, prostřednictvím snu či snění, nabídnuto z tohoto jiného světa celé letadlo a že se do tohoto jiného světa, respektive času, "prosní" jako do paralelní reality. Existuje tak paralelně ve dvou časech - v současnosti a v roce 1923, ovšem v poněkud pozměněném, nikoli v tom, který žili lidé oné generace...
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61