Obsah: Knihy fretek: fretky spisovatelky

Třetí část půvabného autorova cyklu je věnována problémům umělecké tvorby, jejím záludnostem i výhodám ve světě personifikovaných fretek.
Hrdinou je spisovatel Budgeron Fretka, který se snaží předat čtenářům své příběhy a svou úctu k psanému slovu a trápí se nad tvůrčím procesem stejně jako každý člověčí tvůrce. Prožívá úspěchy i neúspěchy, ztrácí a zase nalézá inspiraci a jeho knihy postupně nacházejí čtenáře, jimž hrdina předává své zkušenosti a otevírá jim cestu k dosud nepoznaným světům. Americký spisovatel tak v půvabném příběhu dává nahlédnout i do vlastního přístupu k literární tvorbě a vyslovuje své vlastní spisovatelské krédo. Stejně jako předchozí dva díly i tato část osloví jeho příznivce fantazií, lehkostí a humanistickým poselstvím.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61