Obsah: Příručka Mesiáše

Nevšední filozofické sentence o skutečnosti i o představách, ve kterých žijeme, jsou svébytným doplňkem autorovy knihy Iluze.
Autor knížku pojal jako součást textu Iluzí, jako odkaz na konkrétní příručku, ztracenou za dramatických okolností a znovu nalezenou na americkém středozápadu. Uvedené výroky navazují na dialogy hrdinů Iluzí o tom, co je vlastně podstatou světa a lidského života, jak je možné uskutečnit své představy ve vlastních myšlenkách a jak nutná je víra v sebe sama a své instinkty. Kniha, která nemá žádný příběh než ten, který do ní vloží sám čtenář, vybočuje z řady běžné beletristické tvorby, uspokojí však ctitele Bachova díla a její sdělení lze chápat jako podnět k vlastním úvahám nad mnohotvárností reálného světa.
Vytvořil: ota61
Upravil: Akvero