Obsah: Amatérský přírodovědec

Amatérský přírodovědec: Všestranný praktický průvodce světem přírody.
Kniha s radami pro začínající přírodovědce a jejich pozorování ve všech typech přírodních prostředí.
Bohatě ilustrovaná příručka provádí amatérské přírodovědce nejrůznějšími ekotypy, seznamuje s jejich nejtypičtějšími a nejzajímavějšími zástupci rostlin a živočichů, se změnami přírody v průběhu roku, zajímavostmi ze živé i neživé přírody. Autoři učí, jak se v přírodě správně chovat, co a jak sledovat, zaznamenávat a studovat, ale i jak přírodu chránit. Neméně zajímavá je i druhá část knihy s návody na zpracování a určování přírodnin, jejich preparaci a uchování, zakládání sbírek, ale i pěstování rostlin a chov živých exemplářů živočichů. V závěru je i krátký systematický přehled rostlin a živočichů.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61