Obsah: Nečekané dědictví

Humoristický román anglického klasika o lordovi, který se vydává do Ameriky, aby se podělil o nečekané dědictví.
Lord Dawlish je pohledný, dobrosrdečný a laskavý mladý muž, trochu nekňuba, každopádně každým coulem džentlmen. Bohužel s titulem nezískal žádné dědictví. To se vůbec nelíbí jeho snoubence, krásné herečce, která ho ostře nabádá k různým ne právě čestným způsobům zbohatnutí. Něco takového nemůže ovšem lord jako gentleman nemůže udělat, což slečna vůbec nechápe. A pak najednou zdědí milióny po člověku, kterého naučil "řezat údery" v golfu. O dědictví tím připravil chudobnou, leč hrdou a energickou dívku. A tak se ušlechtilý lord vydává do Ameriky, aby jí nabídl půlku dědictví. Nezávisle na něm tam odjíždí jeho nic netušící ziskuchtivá snoubenka a tak se zápletka může utěšeně rozvíjet. Napsáno s půvabným, noblesním humorem výborně charakterizujícím dobu i příslušnou společenskou třídu.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz