Obsah: Hvězdář se stříbrným nosem

Kniha zobrazuje životní příběh nejvýznamějšího astronoma 16. století. Od doby jeho studií ( původně studoval práva), kde získal svého téměř celoživotního nepřítele Parsbjerga, který ho v souboji připravil o špičku nosu a tím předurčil zbytek jeho života, až po jeho přesídlení na pražský dvůr císaře Rudolfa II. Tycho žil život velmi nezvyklý pro svou dobu a postavení. Jako šlechtic se oženil s "obyčejnou" selskou dcerou, což mu ve dvorských společenských kruzích nebylo nikdy odpuštěno. Společně se skupinou svých studentů vystavěl Hvězdohrad na ostrově Ven. Zkoumáním vesmíru se znelíbil církvi a poštval proti sobě inkvizici. Unikl jen díky přízni dánského krále Frederika. Po jeho smrti se na královském dvoře ovšem velké přízni netěšil a tak byl nucen i s rodinou uprchnout. Na své cestě se setklal s Galileo Galileim v Benátkách, kde v té době bohužel vypukla epidemie moru a tak ve své cestě pokračoval až do Prahy. V této chvíli vyprávění končí.
Vytvořil: Roza
Upravil: pan.Kchiu