Obsah: V Brooklynu roste strom

Autorka se pokusila citlivě a současně i taktně vykreslit osudy jedné rodiny irských vystěhovalců, která se usídlila v americkém průmyslovém středisku - Brooklynu. Jednu stránku tvoří osudy jednotlivců, např. příběh číšníka Jana Nolana, propadlého alkoholismu, nebo jeho ženy Katy, která většinu života tráví u kbelíku a hadru na chodbách obrovských činžáků, či smutný osud pologramotné babičky Rommelyové. Hlavní postavou románu je mladičká Fanny, která alespoň svým vzděláním se chce povznést nad úroveň vlastní rodiny. Druhá stránka vyvstává čtenáři před očima zásluhou mistrovského vyprávění autorky. Její postoj je prodchnut optimismem, pramenícím z víry, že všichni tito lidé, potácející se na rozhraní lidského bytí a nebytí, si jedou proklestí cestu ke šťastnějšímu a naplněnějšímu životu.
Vytvořil: EvikD
Zdroj: Anotace ke knize V Brooklynu roste strom