Obsah: Vzkaz v láhvi

Záhadný neznámý vhodí do moře láhev s dopisem a mořské proudy ji odnesou až k pobřeží mysu Cod. Tam vstoupí do života osamělé Theresy, rozvedené matky dvanáctiletého syna. Obsah milostného dopisu ji chytí za srdce a přiměje ji pustit se do pátrání po jeho autorovi. Láhev se vzkazem tak navždy změní životy dvou lidí, kteří by se jinak nikdy nepotkali. Oba osamělí lidé se opravdu setkávají, zamilují se do sebe a hloubka tohoto citu, navzdory nedorozumění a nepřízni tragického osudu, navždy ovlivní jejich životy, pomůže jim překonat bolest a stane se nakonec osvobozující nadějí pro jednoho z nich. Zfilmovaný román je napsaný s takovou zručností, že nevadí ani nezbytná dávka amerického sentimentu; je vyvážena originalitou námětu a nadčasovostí velkého milostného příběhu.
Vytvořil: java
Zdroj: anotace ke knize