Před 82 lety se narodil(a) DeLillo Don
Hledej

Obsah: Reparátor

Detektivní sci-fi román z prostředí kosmu, jehož hlavním hrdinou je reparátor, opravář mechanizmů.
Klonované dvojče, muž žijící nenápadně a strastiplně, neboť jeho profese je zákonem zakázána, se dostává do víru událostí, které ho ženou a vlečou až k setkání s rodným bratrem a k poznání úkolu, pro nějž byli oba sourozenci vytvořeni.

Píše se rok 2227. Industriální impérium spravuje moudře a spravedlivě přirozené i umělé světy Sluneční soustavy. Císařské edikty vydané proti zakázaným technologiím tvoří základ stability. Poté, co byly zakázány mezihvězdné lety a kolonisté z planety Uma v soustavě Sonora Asdal byli repatriováni, lidé se mohou moudře a klidně soustředit na správu svých věcí. Všichni jsou šťastni.
S některými výjimkami.
V lunárním habitatu Arkádie začíná příběh jednoho takového nespokojence. Jmenuje se Ron Astonvarga. Povoláním je reparátor a už to ho staví za hranice zákona: opravování mechanických zařízení je zakázáno. Co si ale má Ron počít, když nic jiného dělat neumí a nechce? Ty tam jsou doby, kdy měl přístup do nejvyšší společnosti, ke dvoru vévody Magira. Nyní žije z ruky do úst a doba, potvora, je čím dál horší.
V této chvíli náhle umírá starý vévoda Magir, někdejší Ronův ochránce a jeho poslední naděje. V poslední vůli na Rona nezapomněl. Odkázal mu cosi pramálo praktického, cívku speciálního drátu, se kterou se nedá nic dělat... jen ji prodat.
Právě to Ron udělá a v tom okamžiku se ocitá ve víru pekelného tance. Uchází se o něho tajná služba Jeho Veličenstva i krásná teroristka. Ohrožují ho řezníci lidského masa i geneticky degradovaní humo, primitivní bytosti obývající nejvyšší vrstvu ochranné kupole habitatu Arkádie. Proti jeho vůli se před ním otvírá úzká a klikatá cesta s propastmi na obou stranách. Vede do kosmického prostoru, kde kdysi zahynul jeho bratr, legendární hrdina kosmického sportu Bart Astonvarga, při testování supermoderní lodi Drakkar. Co se to tenkrát stalo s Bartem a Drakkarem? Proč je o Drakkar najednou takový zájem? Byl to skutečně jen obyčejný závodní kosmolet? Doprovázen profesionálkou teroru Brendou Farrerovou musí Ron Astonvarga hledat odpovědi na tyto otázky, třebaže je ani nechce znát.
Nehrdinský hrdina, obklopený ze všech stran zradou, Ron je smýkán událostmi a hradby tajemství se kolem něho hroutí jako karty falešné hry. Vydejte se s ním na cestu za tajemstvím Drakkaru. Detektivní příběh této kosmické science fiction vás přesvědčí o tom, co on tušil celý život, že se totiž nedá věřit vůbec nikomu.
Snad jen s nějakými výjimkami.
Vytvořil: ota61
Upravil: janajau
Zdroj: http://www.mlp.cz

Dnes je 20.11.2018
Před 149 lety se narodil(a) Gippiusová Zinaida NikolajevnaCopyright © Knihovnicka.net | Created by puktom
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno
Kniha návštěv | Antikvariát | Všeobecné podmínky užívání a ochrana osobních údajů
Mapa stránek | Podpořte nás | Partneři | Odkazy | Publikování | RSS 2.0 | Nápověda | Kontakt