Obsah: Zepelín na Měsíci

Povídky představují sci-fi žánr v celé jeho pestrosti a potvrzují autorův vypravěčský talent, jehož charakteristickými prvky jsou fantazie a nadhled.
V autorově podání je budoucnost světem uskutečněných snů, ale také i světem paradoxních mezilidských vztahů, které působí bez ohledu na čas a prostor.

Třetí sbírka SF povídek Zepelín na Měsíci (Čs. spisovatel 1990) kvalitou překonává druhou. Jsou tu opět jak akční příběhy (Ano, jsem robot, Lov na krysu), tak satiry (Vládní tramvaj, Nástin některých aspektů materiální vybavenosti chovu tak zvaného jatečního dobytka ve světle Pikovického nálezu). Oproti jiným sbírkám se zde projevuje i autorův zájem o středověkou mystiku (Poselství pro Agla Mathona, Brána číslo třináct), je tu i jeden čistokrevný, snový horror Mystérium tmy. Druhá, a zejména třetí Neffova sbírka jsou tematicky poněkud temnější, pochmurnější než jeho rané povídky a tento fakt nedovede zakrýt ani stále lehký, místy téměř žoviální styl psaní.
Povídky:
Ano, jsem robot