Obsah: Andělské schody

Vyprávění o tom, jak vzniká kniha, o profesionální práci spisovatele a o všem, co s ní souvisí.

Každý člověk je román -
          jen ho umět napsat!

Tato úsměvná knížka vám objasní, proč o každém člověku není napsán román.
Jako autor více než třiceti knih a absolvent devatera řemesel, z nichž nikoliv nejlehčí bylo redaktorství, zavede vás Adolf Branald k špehýrce, vedoucí do oné velké dílny, kde vzniká literatura. Propašuje vás do černých kuchyní autorů světových i tuzemských. Podělí se s vámi o jejich moudra a prozradí některá profesionální tajemství proměňování nápadu v knihu. Pro lepší názornost doplní výklad zajímavými příklady přímo ze života. Na společné cestě za poznáním budou vás provázet i jeho přátelé spisovatelé, a to způsobem až dosud ojedinělým: svými bezděčnými kresbami a rukopisnými ukázkami, z kterých se naučíte hádat jako z dlaně. Dostane se i na autory, kteří se nikdy knihy nedočkali. Andělské schody nejsou návodem, jak psáti snadno a rychle, spíš naopak: jak psáti těžce a pomalu. Především jde ale o příjemnou besedu se čtenáři, kteří už o knížce něco vědí a chtějí vědět ještě víc. Mají-li Andělské schody přece jen nějaký vyšší cíl - a to by mít měly, když vedou do nebe - pak: odradit neschopné a povzbudit talentované.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61, janajau