Obsah: Kapitán Nemo 1. Nemova říše

První díl trilogie Kapitán Nemo Knížka vypráví o dobrodružství ponorky Nautilus, její posádce a o jejích 2 velitelích - Arnoštu Farinovi (profesor elektrotechniky a chemie) a Rogerovi (geolog), kteří se dostali do Nemovy podzemní říše, kde viděli úžasné a neuvěřitelné věci!
Vše začíná, jak Farin a Holan (strojní inženýr) koupili továrnu, aby v ní postavili ponorku, která byla vytvořena z téměř nezničitelného materiálu. Po dostavení ponorky se dohodli s jejich kamarádem Kmitkem, jenž vlastnil leteckou společnost, aby jim pomohl dopravit rozloženou ponorku na liduprázdný ostrov v Tichém oceánu, kde by se připravili na odjezd k prozkoumávání mořských hlubin v Pacifiku. Příprava proběhla bez problémů. Ponorku v utajení dopravili na ostrov. Roger byl geolog a chtěl se podívat okolo jejich základny na úchvatnou přírodu. Vydal se s ním také Farin, ale průzkum dopadl špatně. Farin i Roger uvízli v polární bouři. Před bouří se schovali v jeskyni, v níž našli tajný tunel do podzemí. Tunelem se dostali do Nemovy 60. let staré gigantické podzemní říše. Vládce Nemo objevil a vybudoval celou podzemní říši. Při zjištění, že se do jeho podzemní říše dostali noví lidé, je velkoryse přivítal. Roger s Farinem však byli velice zvídaví, chtěli se dozvědět o této říši více. Dostali svoleno a mohli se s průvodci vydat na její průzkum. Při cestování po Nemově říši se dozvěděli úžasné, záhadné věci (například se dostali do hloubky 40 km pod zemský povrch, kde vlaky jezdily rychlostí 3000 km za hodinu; navštívili gigantické pšeničné pole s umělým osvětlením atd. ). Zjistili, že tato říše je na několikanásobně vyšší úrovni něž život na naší planetě. Po dlouhém přemlouvání Nema se jim podařilo telegraficky spojit se svými přáteli z ponorky, kteří byli rádi, že jsou Farin s Rogerem v pořádku. Mezitím i ponorka již dávno vyplula a prozkoumávala hlubiny moře. Během cesty viděli mnoho hlubinných příšer a objevili nové druhy ryb a rostlin. Ponorka plula díky zvláštnímu materiálu, z kterého byla vyrobena, rychlostí okolo 150 km za hodinu, a tak stihla za krátkou dobu její posádka prozkoumat mnoho zajímavostí mořského světa. Avšak hlavní úkol jejich plavby bylo objevení bájné Atlantidy, kterou však našli až za pomoci Nema.
Setkání všech členů posádky se odehraje v dalších dvou dílech...
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61