Obsah: Mezinárodní cirkus

Detektivní román s prvky vědecko-fantastickými, zasazený do prostředí mezinárodního cirkusu, hostující v Praze, kde se odehrává celá zápletka.
Zatímco jedna dějová linie sleduje několik případů vražd a krádeží diamantů, druhá se zabývá podivnou existencí člověka s vlastnostmi ryb, který je obdařen i dalšími podivuhodnými vlastnostmi.
„Autor se domnívá, že napsal science fiction plus detektivku…“ a že „se tady pokusil zhanobit a porušit všechna pravidla detektivních románů“, říká K. Fabián v úvodu této knihy. K tomu je třeba dodat, že přes tyto připomínky napsal zdařilý detektivní román z pražského prostředí doby téměř současné, v němž dynamickým motivem je příjezd a produkce mezinárodního cirkusu, v němž detektiv pátrající po trojnásobném vrahu má blízko k čapkovským detektivním postavičkám a v němž jedna epizoda je jakousi science fiction, přičemž její ireálno dobře zapadá do reálna celého příběhu. .
Vytvořil: ota61
Zdroj: anotace ke knize