Obsah: Český šlechtic František Schwarzenberg

Biografie, či spíše hagiografie Františka Schwarzenberga, příslušníka významného rodu, který zemřel roku 1992. Proč hagiografie? Protože v líčení V. Škutiny se F. Schwarzenberg jeví jako muž převelice vzdělaný, převelice ušlechtilý, nad jiné vynikající a vzácný, bez jediné chybičky. Důvody, proč si to V. Škutina myslí jsou prosté: F. Schwarzenberg je antikomunista, katolík a navíc původem šlechtic. S takovým kádrovým profilem je zcela vyloučeno, aby chyboval.
Člen významného šlechtického rodu princ František ze Schwarzenbergu, strýc dnešního ministra zahraničí Karla Schwarzenberga vzpomíná na své dětství, které strávil v prostředí své rodiny i ve společnosti ostatních šlechtických rodů, na své významné předky i na politickou situaci v předválečném Československu. To vše dokládá zábavnými historkami z prostředí své rodiny.
Vytvořil: ota61
Upravil: janajau, jesen.cz
Zdroj: anotace ke knize četba knihy
Dnes je 23.04.2024