Obsah: Dokonalý nůž

Vrahouni jsou ještě nebezpečnější než dřív, ale ve svém boji proti nim získává Lyra nečekaného spojence, dvanáctiletého Willa, který přichází z paralelního (tj. našeho) světa a má na svůj věk jednu nebývalou zkušenost: když se k němu do domu vloupá neznámý muž, Will ho nešťastnou náhodou připraví o život. Pro boj s Vrahouny má tedy ty nejlepší předpoklady: je bojovníkem. A skutečně - brzy v souboji zabije dalšího člověka a získává do svého držení fantastickou zbraň, jedinečný, neskutečně ostrý nůž, který je schopen rozříznout hranici mezi světy a otvírat tak mezi nimi nová okna - nové průchody. Za takovou moc však nejen Will, ale i další členové Lyřiny družiny musí zaplatit vysokou cenu; někteří z nich tu nejvyšší.
Stejně jako první, i druhá kniha z fantasy trilogie Jeho šerá hmota se okamžitě po prvním vydání stala mezinárodním bestsellerem a nejvíce ceněným přírůstkem do žánru fantasy za posledních patnáct let.
Vytvořil: Temnarka
Zdroj: www.daemon.cz