Obsah: Vilémova žena

Marie vyrůstala jako nevinné, duchovně zaměřené dítě, oddané svému zbožňovanému otci, králi Jakubovi II. Její šťastné a prosluněné dětství ji žádným způsobem nepřipravilo na kruté zrady, které ji v životě měly potkat. Marie je nucena vdát se za zarputilého a vzdáleného Viléma Oranžského, jehož jediným zájmem je získat korunu, kterou mu tato nevěsta může přinést. Je vytržena z lůna své milující rodiny a poslána do Haagu, ke dvoru plnému intrik a zrady. Zde se její jedinou oporou stává dvorní dáma Alžběta Nilliers, jejíž soupeření o Vilémovu přízeň však přináší Marii pouze trýzeň. Odvážná Marie je ale odhodlána nepodlehnout beznaději, nicméně ji ještě čeká osudová zkouška - zápas Viléma s Jakubem o anglický trůn. Marie si bude muset zvolit stranu - je pro ni důležitější být Jakubovou dcerou, nebo Vilémovou ženou?
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Vilémova žena