Obsah: Veřejný nepřítel

Kniha obsahuje příběhy lidí, hledajících pomoc v krizových životních situacích na Lince důvěry v Praze.
Na hrdinu, psychiatra a sexuologa, se obracejí klienti nejen s banálními problémy každodenního života, ale i ve chvílích selhání a zoufalství, kdy je v ohrožení lidský život. Pomáhá řešit konflikty v zaměstnání, v manželských i rodinných vztazích, zabývá se případy nevěry, chorobné žárlivosti, alkoholismu a dalších závažných poruch. Nalézá porozumění pro ženu, pátrající po okolnostech smrti své mladší sestry i pro příběh předčasně vyspělého desetiletého chlapce, vyrůstajícího jen s otcem, jemuž hrozí uvěznění. Spolupracuje také s přítelem kriminalistou, řešícím případ sexuálního devianta, který zavraždil a znásilnil dvě mladé ženy. Autor své postavy charakterizuje především dialogem, nepouští se do složitých psychologických analýz, témata zachycuje spíše jen povrchně. Kniha je rozšířeným vydáním díla "Volejte linku... ", které vyšlo již v roce 1989 v Mladé frontě.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu