Obsah: Florentyna

Rozsáhlý fiktivní román anglického autora o životní cestě inteligentní, odvážné ženy za politickou kariérou.
Kniha zabírá časový úsek 1934-95 a autor v ní líčí nevšední život dcery bohatého polského emigranta od klidného dětství nadaného dítěte přes vysokoškolská studia, první citové vztahy, šťastné manželství a prosperující podnikání až k prvním krokům v politické sféře. Hrdinka, která po roztržce s otcem vlastní silou vybudovala prosperující obchodní síť a domohla se vynikajícího postavení ve společnosti, nezůstala slepá k sociálním problémům své země a postupně se stále více anažovala v politickém životě. Její cesta do Bílého domu byla přes řadu osobních ztrát korunována úspěchem a v autorově fikci se jako první žena stala 43 prezidentem Spojených států.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz