Obsah: První mezi rovnými

Román sleduje téměř třicetiletou politickou kariéru čtyř poslanců Dolní sněmovny britského parlamentu.
V prosinci r. 1964, kdy se po třinácti letech dostávají k moci labouristé, se ujímají svých mandátů čtyři ambiciózní, schopní a vzdělaní mladí muži různého původu, stranické příslušnosti i charakteru. Konzervativní stranu zastupují dva absolventi Oxfordské univerzity: Charles Seymour, druhorozený syn skotského hraběte, a Simon Kerslake, pocházející ze skromných poměrů rodiny advokáta. Za labouristy je zvolen právník Raymond Gould, syn řezníka z Leedsu, a Andrew Fraser, jehož otec působil jako konzervativní primátor Edinburghu. Během střídajících se vlád H. Wilsona, E. Heathe, J. Callaghana a M. Thatcherové postupují od nižších úřednických funkcí a postavení náměstků na místa ministrů, předsedů stran a jeden z nich získá nakonec i nejvyšší post premiéra. Autor, vycházející z vlastních bohatých zkušeností, zasvěceně líčí prostředí parlamentních rozprav, interpelací, hlasování i volebních kampaní.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz