Obsah: Hra na sochy

Překladatelka a básnířka Jana Štroblová vypráví příběh jiné ženy básnířky, která své verše nepublikuje, tvoří jen pro sebe, tzv. pro záchranu své duše.
Kolotoč vzpomínek se začíná roztáčet od chvíle, kdy Gabriela náhodně objeví jednu ze svých raných básniček v časopise pro ženy. Básnička je však podepsána jménem Monika. Ve vzpomínkách, ve kterých se prolíná přítomnost s minulostí, rozplétá Gabriela postupně zamotané osudy lidí, kteří byli součástí i jejího života, ať už to byl pletichář Slávek, sukničkář Dan, či bráška Jakub, který zemřel tragickou smrtí... Jak v dětských hrách na sochy či na škatule, hejbejte se si hlavní protagonisté tohoto příběhu mění masky, mění svá místa ve vztazích, někdo ze hry vypadne, ale ani ti co zůstávají, nemají vyhráno...
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz