Obsah: Smrt: vysoká cena za život

Scénář: Neil Gaiman
Kresba: Chris Bachalo, Mark Buckingham, Dave McKean

Inteligentní a poutavý komiks pro dospělé o vztahu ke smrti, k životu a k sobě samému.
Smrt s tváří mladé rockerky doprovází jednu noc mladíka, který chtěl spáchat sebevraždu a při tom poznává jaké to je, být živa. Zjistíme, že Smrt je vnímavá, optimistická bytost, která umí najít pozitivní stránku i v situacích, v nichž se to obyčejnému člověku jaksi nedaří, a která si život během tohoto jediného dne oblíbí... Dvojice prochází situacemi, v nichž se setkává s lidmi jednak docela obyčejnými, jednak značně podivnými a ne zcela z tohoto světa. To jsou postavy, se kterými se Smrt střetla v příbězích volné série "Sandmana", kde si získala popularitu a sympatie čtenářů. Příběh doprovází dodatek "Smrt mluví o životě", kde tato sympatická Smrt vysvětluje, jak se chovat, abychom unikli smrti způsobené infekcí HIV.
Hrdinou příběhu ze světa Sandmana tentokrát není, jak název napovídá, vládce snů, ale jeho ségra, která má na starosti trochu jiný a trvalejší druh spánku. Ta se dostane na jeden den do New Yorku a hned se zaplete do hledání něčeho, co ztratila jistá stará dáma... a zároveň se stane cílem zájmu tajemného mystika. Když má smrt volno, tak to stojí za to.

Příběhy:
- Schodišťový efekt (The Spirit of the Stairway)
- Nezapomenutelná noc (A Night To Remember)
- Vysoká cena za život (The High Cost Of Living)
- Smrt mluví o životě (Death Talks About Life)
Vytvořil: ota61
Zdroj: anotace ke knize