Obsah: Robin Kyber a Strana Nepřátel Školy

Kniha vypráví o klukovi jménem Robin Kyber, který žije na tichomořském ostrově Willmade. Spokojeně bydlí se svou sestrou v domě, který zdědili. Ovšem jen do chvíle, než přijde dopis o jeho přijetí na povinnou školní docházku ve Willmadeské škole, která se nachází na druhé straně ostrova. Strach z toho, že bude celý rok pryč z domova překonává optimismem a tím, že se ve vlaku seznámil s kámošem Brianem. Později si uvědomuje, že nikdy nepoznal místo, kde by bylo tolik nespravedlnosti a naprostého nerespektování. Proto zakládá Stranu Nepřátel Školy s jediným jediným úmyslem - všechno zpříjemnit. Proto začnou praktikovat na učitelích hromady srandiček a stávat se velmi známými. I když škola dala Robinovi dva nejlepší přátele - Briana a Hilary a možnost aktivní hry sportu zvaného Throwbolt, přesto by z ní chtěl pryč. Proto zadává Straně Nepřátel Školy jediný úkol - školu, hezky po diplomaticku zničit! Jenže škola není jediný problém, který ho pronásleduje. Z vězení uteče jeho šílený strýc, který přísahal, že ho zabije.
Tohle všechno vede k příběhu plného komických situací a někdy neuvěřitelných hlášek. Je to prostě velmi vtipná kniha, která přináší čtenáři i drama, satiru, akci a sci-fi.
Vytvořil: RobinKyber
Dnes je 16.04.2024