Obsah: Básně

Kniha shrnuje básnické sbírky národní umělkyně M. P. , vyjma Paní Curiovou, v jejich poslední úpravě, jak je autorka připravila pro toto souborné vydání.
Sbírky "Zpěvník" a "Verše mateřské" jsou naplněny rodinným životem, citlivým poměrem k dítěti a jeho obraznosti. "Rafael a Satelit" je cyklem lyricko-epických básní, lyrické verše poznamenané bezprostředními válečnými zážitky autorčinými obsahuje sbírka "Radost i žal". Sbírky "Vyznání lásky" a "Miliony hubiček" jsou neseny vznešenými city lásky a vděčnosti k osvoboditelům. Z cesty po Číně se zrodil lyrický zápisník "Čínský úsměv" opěvující čínskou přírodu i stavby, lid i hospodářský růst země. Poslední básnická sbírka "Praha" věnovaná rodnému městu neopěvuje jen jeho architekturu, ale především život jeho lidí v proměně generací za půl století.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz