Obsah: Projekt Sakkára

Druhá kniha série Peter Lavell a Patrick Nevreux.

Výzkum záhadné jeskyně v jižní Francii svedl dohromady anglického historika Petera Lavella a francouzského amatérského archeologa Patricka Nevreuxe. Od doby, kdy objevili jedinečný archiv vědění, nemyslí na nic jiného, než že vypátrají další svědectví o starodávné moudrosti a mystice. Nečekaně dostanou pozvání do Káhiry od stařičkého sira Olivera Guardnera, jemuž otec odkázal drahocennou sbírku staroegyptských nálezů. Nebylo mu bohužel dopřáno pátrání po „vědění světa" a „původu magie" dokončit, protože ve třicátých letech záhadně zahynul.
Oba dobrodruhy fascinuje vyhlídka, že znovu vykročí po této stopě a dílo zesnulého úspěšně završí. Východiskem se pro ně stane papyrus zcizený z Tutanchamonova hrobu. Obsah písemnosti je přivede na stopu tajuplného kacířského faraona Achnatona a bájemi opředené Tabula smaragdina. Pátrání pokračuje na ostrově Rhodos a v Káhiře, hluboko pod nekropolí v Sakkáře a směřuje k netušeným kořenům lidských dějin. Jejich výprava však záhy probouzí zájem mocných konkurentů, například tajné společnosti, která oběma mužům nepokrytě vyhrožuje, i přitažlivé Melissy, jež je členkou pochybné sekty. Když Peter a Patrick nakonec objeví utajený Imhotepův hrob, vystavují se sami největšímu nebezpečí...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize