Obsah: Bílá kněžka

První kniha trilogie Věk pěti.

Když je Auraya vybrána, aby se stala kněžkou, rozhodně by ji nenapadlo, že o pouhých deset let později bude jednou z Bílých, nejmocnějších služebníků bohů.
Naneštěstí nemá moc času seznámit se s výjimečnými silami, které jí bohové propůjčí. V zemi se objevují tajemní černě odění čarodějové z jihu a proslýchá se, že budují velkou armádu. Auraya a její společníci se neúnavně snaží o vytvoření spojenectví mezi zeměmi severního kontinentu, ale čas se rychle krátí.
Do zemí Bílých přichází válka a pokud Auraya neovládne své nově získané schopnosti, ani přízeň bohů by nemusela stačit k jejich záchraně...

Trudi Canavan získala v roce 1999 cenu Aurealis za nejlepší fantasy příběh. První díl trilogie Věk pěti byl nominován na cenu Aurealis 2005 v kategorii Fantasy.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize