Obsah: Hodiny

Třicátá druhá kniha série Hercule Poirot.

Mladý muž potká mladou ženu, zamilují se do sebe, a protože jsou oba volní, nemělo by nic bránit jejich štěstí.
Tento příběh, zdánlivě podobný tisícům jiných jste však ještě nečetli. Mladý muž totiž právě rozplétá složitou mezinárodní špionážní síť a současně pomáhá objasnit podivnou vraždu, mladá žena ve chvíli setkání utíká z místa vraždy a možná se na ní podílela.
Obětí je člověk, který přišel, aby se nechal zabít. Složité zjišťování okolností vraždy vede policejního inspektora a jeho pomocníka bizarní ulicí, v níž sousedé vědí jeden o druhém všechno. „Zdánlivě bezvýznamná věta může byt k řešení nejblíž, vše složité je ve skutečnosti jednoduché, jen musí člověk umět naslouchat a přemýšlet, " to radí Hercule Poirot. Přestože je vzdálen od místa činu, v pravý čas pomůže a dovede tápající vyšetřovatele k výsledku. Než se dočkáme překvapujícího rozuzlení, zemře ještě někdo hloupý a někdo hamižný, ale nakonec se všechny věci obrátí tak, jak mají být.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024
Před 98 lety se narodil(a) Donleavy J. P.