Obsah: Jirkova zázračná medicína

Jirka se děsně nudil. Neměl ani bratra, ani sestru. Jeho otec byl farmář a farma, kde bydleli, byla na míle daleko od lidí, takže si neměl s kým pohrát. Už ho nebavilo pořád se dívat na prasata a slepice a krávy a ovce. A obzvlášť ho nebavilo, že musí žít v jednom domě s tou starou zešedlou ubručenou bábou.
Většina babiček jsou milé, laskavé a nápomocné staré dámy, ale tato ne. Tráví každý den celý čas sezením v křesle u okna a stále si stěžuje, bručí, brblá, vrčí, remcá na to či ono. Nikdy, ani když má dobrý den, se na Jirku neusměje a nikdy mu neřekne: „Jak se máš dnes ráno, Jirko? \" nebo: „Nezahrajeme si Člověče, nezlob se? \"
Chcete vědět, co se stalo, když Jirka se svou nesnesitelnou babičkou zůstal jednoho dne sám? Stačí otevřít knihu originálního vypravěče Roalda Dahla a pustit se do čtení. Nebudete věřit vlastním očím!
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize