Obsah: 1000 letadel - Nejznámější letadla a vrtulníky všech dob

1000 letadelSen o létání je starý jako lidstvo samo. A když se konečně splnil, létající stroje se staly fascinujícím symbolem moderní techniky a dopravy. Za pomoci více než 1000 zajímavých fotografií letounů z celého světa a podrobných popisů jednotlivých modelů tato kniha dokumentuje napínavou historii civilního a vojenského letectví. Představuje proslulé a významné, ale i téměř zapomenuté typy a modely od prvních létajících aparátů a veteránů létání až po dnešní dopravní letadla či supermoderní proudové stíhačky, vybavené špičkovou elektronikou a počítačovou technikou a disponující velmi silnými motory. Otevírá se před námi letectví v celé své šíři od počátků po dnešek. Podrobné údaje ke každému typu - země původu, použití, rozpětí, délka, pohon, maximální vzletová hmotnost, nejvyšší rychlost, dolet či dostup - činí z této knihy zajímavou encyklopedii vysoké užitné hodnoty pro každého milovníka letadel.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy 1000 letadel - Nejznámější letadla a vrtulníky všech dob