Obsah: 1000 lodí - Nejslavnější plachetnice, parolodi a zaoceánské parníky všech dob

Lodi a jejich svět fascinují člověka odedávna a plavidla nejrůznějšího druhu hrála důležitou roli ve vývoji lidské civilizace. Lodi používali objevitelé, dobyvatelé i obchodníci - avšak teprve vznik oceánských lodí umožnil snadné překonávání moří a oceánů a celosvětovou výměnu zboží. Více než 1000 unikátních fotografií a podrobných popisů dokumentuje pozoruhodný vývoj lodní dopravy. Kniha představuje nejznámější lodi a lodní typy dějin i současnosti od prvních papyrových člunů a plachetnic po dnešní oceánské obry vybavené nejmodernější technikou, GPS navigací a stroji mohutných výkonů. Detailní údaje ke každému typu lodi, mezi něž patří například účel, rok stavby, výtlak, délka, výkon strojů, rejdařství a domovský přístav, dělají z této publikace nepostradatelnou příručku pro každého milovníka lodí a plavby.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy 1000 lodí - Nejslavnější plachetnice, parolodi a zaoceánské parníky všech dob
Dnes je 28.03.2024
Před 83 lety se narodil(a) Masson Jeffery Moussaieff