Obsah: 2000 Zvířat - Velká obrazová encyklopedie

Tato mimořádně zdařilá publikace je fascinující encyklopedií, kde si snadno vyhledáte vše, co vás zajímá... Seznámíte se s téměř 2000 zvířaty; naleznete tu mimo jiné nejnovější poznatky vědeckých výzkumů a informace o posledním stavu ohrožených a vyhynulých zvířat, s jejich fyziologií, zvyky a přirozeným prostředím, kde žijí. Autoři textu jsou odborníci na danou oblast; vedle odborného výkladu zpestřují knihu drobnými zajímavostmi ze "soukromého"života živočichů. Text je srozumitelně řazen podle čeledí, úvodní obecná charakteristika je doplněna mnoha typickými zástupci; i když tedy není zařazen určitý druh, najdete zde druh blízce příbuzný. Vždy je tu uveden i příslušný řád. Tato kniha chce, mimo jiné, také připomenout, že během příštích osmdesáti až sto let zmizí mnohá z těch úžasných stvoření, která jsou zde tak skvěle popsána, pokud vlády všech zemí světa nezačnou pomýšlet na jejich ochranu.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy 2000 Zvířat - Velká obrazová encyklopedie