Obsah: 50 dnů s vinaři

Aktuální obrazový průvodce českými a moravskými vinařskými oblastmi, 50 předními vinařstvími a jejich nejlepšími víny. Titul je pouhou nadsázkou, vyjadřující původní úmysl autorů - představit 50 vybraných vinařství a vinařů z těch nejlepších či nejzajímavějších v Čechách a na Moravě, co nejpodrobněji popsat vždy pět vín, která sám vinař považuje za svá nejlepší, provést čtenáře všemi šestnácti dosud platnými vinařskými oblastmi České republiky a upozornit na zajímavá místa, která stojí za návštěvu, doporučit dobré restaurace a pohodlné ubytování. Díky různým spolkům a sdružením nakonec kniha představuje formou komentovaných rozhovorů 64 vinařství přímo a o dalších se zmiňuje v rámci jednotlivých vinařských oblastí. Provede vás nově připravovaným "evropským" vinařským zákonem, v kapitolách Víno a sklo, Víno a zdraví, Víno a sýry, Víno a ryby a Víno a olivy pojednává daná témata ze širšího pohledu a na několika stovkách původních barevných fotografií nabídne i takové pohledy, které byste sami třeba nikdy neuviděli. 50 dnů s vinaři je knihou, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka vín.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy 50 dnů s vinaři