Obsah: Akustika pozemních staveb

Zvuk patří mezi fyzikální faktory životního prostředí. V budovách působí dlouhodobě a opakovaně, významně tak ovlivňuje práci i odpočinek a v konečném důsledku i zdraví lidí užívajících budovu. Vhodně navržený a správně provedený stavební objekt má obyvatele chránit mimo jiné i před nadměrným hlukem pronikajícím do budovy zvenčí i před hlukem způsobeným jinými uživateli budovy. Stavebním řešením vnitřních prostorů v budovách lze také ovlivnit kvalitu příjmu a poslechu žádoucích zvukových signálů a produkcí. Pro zajištění vyhovujícího stavu konstrukcí a stavu vnitřního prostředí je možno použít řadu praktických postupů a opatření prováděných ve všech etapách návrhu a přípravy stavby, při vlastní výstavbě i při užívání budovy. Tato publikace seznamuje se základními kritérii pro posuzování prostředí budov z hlediska stavební akustiky, je zde vysvětlen jejich význam, způsoby a okolnosti jejich používání a jsou uvedeny limitní hodnoty platné v roce 2008. Jsou zmíněny také některé základní metody předpovědi hodnot kritérií výpočtem. Pozornost je věnována i technickým, konstrukčním a organizačním opatřením používaným k regulaci stavu prostředí v budovách.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Akustika pozemních staveb