Obsah: Albion - kořeny anglické imaginace

Práce význačného anglického spisovatele a znalce literatury Albion. Kořeny anglické imaginace odkrývá před čtenářem svět anglické kulturní tradice, mapuje její počátky v anglosaském období a sleduje její vývoj napříč staletími. Tato vynikající kniha si klade otázku, co je to angličanství, co to znamená být Angličanem, a dokládá, že nejčistší anglickou kvalitu lze objevit ve všech formách anglické kultury, v literatuře stejně jako v malířství, hudbě, architektuře a filosofii. Autor provádí čtenáře staletími a nabízí mu nespočet příběhů a překvapení – od Beowulfa ke králi Artušovi, přes Chaucera a Shakespeara až ke Světu za zrcadlem a Pánovi prstenů. Ackroydův záběr je mimořádně široký, zahrnuje středověká mysteria i pohádkovou revue, autor studie nezapomíná ani na malířství reprezentované Hogarthem a Turnerem nebo na hudebního skladatele Purcella.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Albion - kořeny anglické imaginace