Obsah: Alexandr Veliký - historie

V monografii o Alexandru Velikém přední britský historik Paul Cartledge vykreslil fascinující portrét této významné osobnosti světových dějin, jejíž velikášské činy lidstvo uchvacují dodnes (poukázal na to i nedávný úspěch amerického filmu režiséra Olivera Stonea s Colinem Farrellem v hlavní roli). Navzdory očekávání kniha není klasickým životopisem, v němž bychom chronologicky sledovali Alexandrovy životní osudy. Paul Cartledge se v jednotlivých kapitolách věnuje vztahu Alexandra k Makedoncům, Řekům, Asiatům, zabývá se otázkou, do jaké míry byl Alexandr chápán jako bůh či jako člověk, a mnoha dalšími. Čtenář si tak vytváří ucelený obraz tohoto velikána starověkých dějin. Po anglickém vydání a překladu do polštiny se nyní kniha dostává i do rukou českého čtenáře.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Alexandr Veliký - historie
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.