Obsah: Aluminiová královna

Aluminiová královna : rusko-čečenská válka očima žen
Kniha formou rozhovorů přibližuje tragické životní osudy šesti čečenských žen v podmínkách válkou rozvrácené země.
Rozhovory známé válečné zpravodajky a humanitární pracovnice přinášejí pohled na rusko-čečenskou válku očima žen. Jsou otřesnou výpovědí o životě v beznaději, v troskách rozbombardovaného Grozného, bez základních životních potřeb a jakékoli budoucnosti. Kniha je svědectvím o každodenním hrdinství žen, které se v nelidských podmínkách snaží pro své blízké zajistit minimum pro přežití. Jednotlivé příběhy vypovídají o obdivuhodné psychické a fyzické vytrvalosti, o schopnosti zdolat osud, který nemohou samy ovlivnit, a ve kterém se, přes ztrátu základních materiálních hodnot, snaží zachovat si alespoň zbytky lidské důstojnosti.
Vytvořil: Jacob
Upravil: ota61